Jelikož i my pracujeme převážně v kanceláři, zajímalo nás, jak takovým problémům předejít. Oslovili jsme špičkové specialistky na ergonomii – pohybovou terapeutku Terezu Náplavovou a architektu Šárku Daňkovou z ERGO Working Space. Poprosili jsme je, zda by nám neprozradily a neukázaly nějaké zásady a rady, které by mohly do budoucna tyto komplikace eliminovat. Jak by mělo vypadat ergonomické pracoviště? Jak odbourat zlozvyky, které jsme si během let v kanceláři vypěstovali, a jak každodenně cvičit v kanceláři, abychom zůstali zdraví a v kondici? Celý projekt v nás probudil veliké nadšení a rádi bychom se o všechny poznatky podělili s vámi.
Příběh Šárky Daňkové autorky projektu "DYNAMICKÉ PRACOVIŠTĚ" a certifikované specialistky v ergonomii z ERGO working Space, která své zdravotních problémy vyřešila nejen rehabilitací, ale právě díky tomu, že správně nastavila své ergonomické pracoviště a zároveň nastavila své denní návyky úplně jinak než všichni ostatní, kteří za počítačem pouze sedí a nehýbou se.
Šárka trvale a dlouhodobě seděla za počítačem 8 až 15 hodin denně a postupně si zadělávala na velké zdravotní obtíže. „Největší problém byl, že jsem dlouhodobě seděla. Měla jsem špičkovou ergonomickou židli, výborně nastavenou, ale problém byl v tom že jsem převážně seděla“ říká a ráda by i vymýtila mýtus o zdravé židli, protože pohyb a správné nastavení pracoviště je nedílnou součástí, jak se udržovat fit a v kondici.
Další díl: Pracovní prostředí na míru >> |