Pro firmy
 
Pro školy
 
HPmarket Store
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 728 707 709  (Po-Pá: 9-17 hod)
 
Vše o nákupu
 
O nás
 
  Přihlásit
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tiskárny Skenery Příslušenství Inkousty a tonery Výhodné balíčky Care Pack Software Naše tipy
ÚvodPoradnaHlavně praktickyCyber bezpečnostHP Wolf Security zatočí se zavirovanými přílohami a odkazy

HP Wolf Security zatočí se zavirovanými přílohami a odkazy

Ikona - publikováno
18. 7. 2023
Ikona - časomíra
6 minut čtení
Autor:
Ondřej Cvrček
Ondřej Cvrček
HP Wolf Security zatočí se zavirovanými přílohami a odkazy
HP Wolf Security předčí svými schopnostmi klasické antiviry. Zasahuje i tam, kde běžné antivirové softwary spí, predikuje trendy v kyberútocích a bere na sebe veškeré starostí týkající se otevírání podezřelých příloh a rizikových odkazů – vy můžete zůstat v klidu a věnovat se své práci. Pojďme si o tomto vyladěném řešení od HP říct více.

Komplexní bezpečnostní řešení v jediné platformě

Měnící se pracovní vzorce, kdy stále více lidí pracuje z domova, a narušení fungujících IT ekosystémů odhalilo slabá místa podnikových sítí a kyberzločinci jsou stále vynalézavější. Abychom ochránili citlivá data před odhalením či odcizením nepovolanými osobami, je potřeba se chránit.

Otázka kyberbezpečnosti na hybridním pracovišti

V HPmarketu se dlouhodobě v rámci naší rubriky Hlavně prakticky hybridnímu pracovišti věnujeme. Už jsme vám radili, jak si ergonomicky vybavit home office, jak vybrat a nastavit zdravé osvětlení pracovny a jak zařídit, aby nás z práce nebolely oči a abychom si libovali v tom, čemu odborníci říkají zraková pohoda. Otázka zabezpečení vašich IT zařízení je pro nás neméně důležitá a neodmyslitelně patří k tématu homeoffice a hybridní práce.

HP Wolf Security, vyladěné bezpečnostní řešení od HP, nahrazuje tradiční antivirové softwary zajištěnou ochranou koncových bodů. Jeho nesporným plusem je jeho „all-in-one“ charakter. Veškeré prvky komplexní ochrany infrastruktury koncových bodů jsou sjednocené do jediné platformy. Ale to není zdaleka vše. Nejdříve si řekneme v kostce, co HP Wolf Security umí, a pak si to nejpodstatnější rozvedeme. Pojďme na to – HP Wolf Security:

  • chrání zařízení před známými i neznámými kybernetickými bezpečnostními hrozbami
  • přináší možnost vzdáleně odvrátit útok na firmware
  • je schopný izolovat hrozby
  • nabízí funkce pro řízení a sledování přístupu k datům a aplikacím, což umožňuje správcům IT systému snadno řídit přístupová práva uživatelů a zabezpečit tak citlivé informace
Zabezpečení s HP Wolf Security

Pro koho je řešení HP Wolf Security určené?

Možná to zní jako klišé, ale hackeři a kyberzločinci nikdy nespí. Neví, co jsou přesčasy. Nemají „padla“. Proto potřebujeme pro zabezpečení svého zařízení či firemní sítě řešení, které se chová stejně a poskytuje nonstop ochranu. Kyberzločinci se aktuálně zaměřují na koncové body a využívají je k získání přístupu do podnikových sítí. HP Wolf Security chrání firmy a firemní infrastruktury nepřetržitě.

Tak se dostáváme k podstatné otázce: Pro koho je HP Wolf Security určen? Dle samotného HP ho ocení nejvíce malé a středně velké organizace. Z hlediska kyberbezpečnosti žijeme ve velmi turbulentní době. A není divu, že se kdejakému firemnímu „ajťákovi“ neusíná zrovna nejsnáze, když si vzpomene, co všechno si během běžného pracovního dne zaměstnanci firmy zase postahují. Díky komplexnosti HP Wolf Security z něho vytěží nejvíce právě malé a střední firmy, i když jeho kvalitní zabezpečení ocení i jednotlivci.

Je třeba říct, že kromě počítačů a notebooků se HP Wolf Security zaměřuje i na tiskárny. Právě tiskárny jsou v očích hackerů často chápány jako snadný vstup do soukromých domácích nebo firemních sítí. Klíčovým principem ochrany firmwaru je princip Zero Trust. Ve zkratce a laicky bychom to vysvětlili tak, že na základě tohoto principu by procesor zařízení neměl spustit žádný řádek kódu firmwaru, dokud není ověřena jeho pravost. Počítače, notebooky i tiskárny jsou tak v bezpečí.

HP Wolf Security hlídá trendy za vás

HP Wolf Security reaguje na trendy v kyberbezpečnosti. Pokud sledujete náš seriál věnovaný otázkám cybersecurity, jistě jste zaznamenali články o tom, co je phishing a o kyberútocích vedených prostřednictvím QR kódů. Uživatelé IT zařízení jsou v podstatě dnes a denně vystaveni otázkám, zda je bezpečné otevřít přílohu e-mailu nebo zda není rizikové kliknout na ne zcela známý odkaz.

Phishingové útoky jsou stále vynalézavější. Jak na to reaguje HP Wolf Security? Například pomocí funkce HP Sure Click. I jediné chybné kliknutí totiž může ohrozit celou síť – domácí nebo podnikovou. HP Sure Click veškerou „rizikovou činnost“ (ať už se jedná o otevírání e-mailových příloh, stahování souborů, nebo klikání na odkazy) umístí do izolovaného kontejneru, mikrovirtuálního počítače, kde je „oddělena“ od zbytku infrastruktury a po zavření aplikace nebo záložky v prohlížeči se zlikviduje. Koncová zařízení i uživatelská data, firemní i soukromá, jsou tak v bezpečí.

HP Wolf Security čerpá informace z první ruky

Technologie izolace aplikací je nesmírně důležitá. Zachytává to, co by běžný antivir nezachytil, a navíc poskytuje vývojářům jedinečné informace o nových technikách kyberútoků. HP Wolf Security se tak neustále vyvíjí s informacemi „z první ruky“.

Zabezpečení s HP Wolf Security

Pro odborníky na kyberbezpečnost z HP není totiž důležité pouze odvrátit současnou hrozbu, ale také úspěšně predikovat, s čím hackeři přijdou zítra, za týden a za rok. V tomto předvídání a udržení náskoku jim pomáhá umělá inteligence. „Špičkové technologie budoucnosti budou zabezpečeny již svou koncepcí a budou dostatečně inteligentní, aby nejen detekovaly hrozby, ale také omezily a zmírnily jejich dopad,“ řekl globální ředitel pro zabezpečení osobních systému HP Inc. Ian Pratt.

Co HP Wolf Security všechno umí?

A to samozřejmě není vše. HP Wolf Security toho umí opravdu hodně a nebojí se svých schopností využít, aby své klienty chránil. Shrňme si to nedůležitější.

  • Funguje v cloudu – umožňuje tedy centralizovanou správu všech zařízení
  • Bojuje s bující kreativitou hackerů a využívá umělou inteligenci k ochraně zařízení i před novými hrozbami
  • Technologie vynucené izolace chrání firemní zařízení před všemi neuváženými kliky na rizikové přílohy a odkazy
  • Chrání před vyzrazením přihlašovacích údajů tím, že brání koncovým uživatelům zadat své uživatelské jméno a heslo na falešných webových stránkách
  • Pomáhá snížit náklady na IT – prevence je vždy levnější než „hašení“ případů, které už hoří
  • V neposlední řadě usnadňuje práci zaměstnancům, kteří se nemusí bát, že by „nakazili“ firmu škodlivým virem – díky HP Wolf Security mohou pracovat jako obvykle a bez omezení

Firemní školení o kyberbezpečnosti už nebudou potřeba

K poslednímu bodu bychom se vrátili. Otázka kyberbezpečnosti je v dnešní době nesmírně důležitá, ale zaměstnanci jí často přikládají různou váhu. Někteří berou školení o phishingu a nových kybernetických hrozbách zodpovědně, jiní jako „nutné zlo“. V každém případě se ale jedná o extra výdaj pro firmu. Výdaj na školitele i výdaj na čas zaměstnanců, kteří se v danou chvíli nevěnují své práci. A výsledek je nejistý. S HP Wolf Security odpadá nutnost školení. Není nutné zaměstnance trénovat na kvalifikované „detektory phishingu“, veškerou práci za ně odvede HP Wolf Security a vaši zaměstnanci si udrží čistou mysl – minimálně z hlediska cybersecurity.

O HP Wolf Security by se toho dalo říct opravdu hodně. Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu komplexní řešení, je jeho pole působnosti široké. Snad vám naše představení pomohlo utvořit obrázek a přiblížili, co náš superhrdina v první linii v boji s kyberzločinem umí. A kdybyste měli jakékoliv otázky, tak víte, že náš tým z HPmarketu je tu od toho, aby vám vše vysvětlil a poradil.

Poradíme vám
Mluvíme neajťácky a srozumitelně
HPmarket týmČtyři specialisté na HP techniku
 jsme offline
ikona - telefon728 707 709
(Po-Pá: 9-17 hod)
Kategorie poradny
FacebookTwitterLinkZkopírovat odkaz
Ondřej Cvrček
Autor článku
4 roky v HPmarket
Ondra je odborníkem na HP notebooky a počítače, a kromě toho se specializuje také na HP tiskárny a vše, co souvisí s tiskem. V HPmarketu se stará o to, aby vám nechyběla žádná novinka ze světa HP.
Podobné články
HP Wolf Connect = bezpečné propojení pracovního a domácího zařízení
Jak ochránit vaše firemní zařízení, i když s nimi zaměstnanci nesedí v kanceláři, ale u sebe doma? Doposud nebylo řešení, HP ale se svým HP Wolf Connect mění „pravidla hry“. Firemní zařízení umožní spravovat na dálku i tehdy, když jsou vypnutá nebo offline. Pojďme si říct víc. Jedním ze znaků moderní doby a firemní kultury v řadě společností je to, že stále více lidí pracuje z domova. S rostoucí mírou home office se zvyšuje důležitost bezpečného přístupu k datům a dokumentům. S tímto úkolem přichází na trh nová služba HP Wolf Connect, která nabízí bezpečné propojení mezi pracovními a domácími zařízeními. Je vůbec první, která na dálku dokáže vaše zařízení lokalizovat, uzamknout a zcela vymazat i tehdy, když je počítač vypnutý a offline. K čemu je to dobré a kdy se to může opravdu hodit?
Ikona - publikováno4. 5. 2023
Ikona - časomíra3 minuty čtení
Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
Kyberútočníci používají podvodné QR kódy – na co si dát pozor?
Myslíte, že už vás v online světě nic nezaskočí? Poslední dobou to vypadá, že jsou hackeři a kyberútočníci vždy o krok napřed. Nyní bychom si měli dát pozor i na populární QR kódy. Pokud jste si doteď libovali, jak se díky QR kódům zjednodušilo placení všeho možného, zbystřete. I jedno jediné neuvážené oskenování QR kódu by vás mohlo mrzet.
Ikona - publikováno20. 4. 2023
Ikona - časomíra6 minut čtení
Roman Plášil
Roman Plášil
Phishing: 7 tipů, jak ho poznat
Phishing, to není žádné hobby rybaření, jak by se z názvu mohlo stát, ale (ne)pěkně promyšlený kyberútok. Ve světě se s phishingem potýkáme již desítky let, ale poslední dny, měsíce a týdny nabraly tyto útoky na obrátkách. Jak phishing snadno rozeznat a jak se mu bránit? Pojďme se na to podívat a efektivně chránit své soukromí i v kyberprostoru.
Ikona - publikováno27. 1. 2023
Ikona - časomíra7 minut čtení
Jiří Polášek
Jiří Polášek
Aby vám nic neuteklo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či nejzajímavější nabídky ze světa HP produktů.
Experti na HP
Experti na HP
Máme nejpřesnější a nejaktuálnější informace.
IT specialisti
IT specialisti
Poradíme s výběrem, instalací i používáním.
Doručíme do 24h
Doručíme do 24h
Zboží skladem vám dodáme do druhého dne.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Od 5 000 Kč. Nakupujte z pohodlí domova.
heureka
HPmarket tým
Pomáháme Vám excelovat s HP
„Jsme nadšenci do technologií a HP produkty aktivně používáme v práci i každodenním životě“. Jsme připraveni pomoci s výběrem nejlepších notebooků, počítačů, tiskáren a nejrůznějšího příslušenství z produkce společnosti HP Inc. Již od roku 2001, plníme Vaše přání a dodáváme našim zákazníkům to nejlepší z HP nabídky.
HPmarket na sociálních sítíchFacebook YouTube LinkedIn
Mapa webu  |  Podmínky použití
© 1999 - 2023 HPmarket.cz