Měnící se pracovní vzorce, kdy stále více lidí pracuje z domova, a narušení fungujících IT ekosystémů odhalilo slabá místa podnikových sítí a kyberzločinci jsou stále vynalézavější. Abychom ochránili citlivá data před odhalením či odcizením nepovolanými osobami, je potřeba se chránit.
V HPmarketu se dlouhodobě v rámci naší rubriky Hlavně prakticky hybridnímu pracovišti věnujeme. Už jsme vám radili, jak si ergonomicky vybavit home office, jak vybrat a nastavit zdravé osvětlení pracovny a jak zařídit, aby nás z práce nebolely oči a abychom si libovali v tom, čemu odborníci říkají zraková pohoda. Otázka zabezpečení vašich IT zařízení je pro nás neméně důležitá a neodmyslitelně patří k tématu homeoffice a hybridní práce.
HP Wolf Security, vyladěné bezpečnostní řešení od HP, nahrazuje tradiční antivirové softwary zajištěnou ochranou koncových bodů. Jeho nesporným plusem je jeho „all-in-one“ charakter. Veškeré prvky komplexní ochrany infrastruktury koncových bodů jsou sjednocené do jediné platformy. Ale to není zdaleka vše. Nejdříve si řekneme v kostce, co HP Wolf Security umí, a pak si to nejpodstatnější rozvedeme. Pojďme na to – HP Wolf Security:
Možná to zní jako klišé, ale hackeři a kyberzločinci nikdy nespí. Neví, co jsou přesčasy. Nemají „padla“. Proto potřebujeme pro zabezpečení svého zařízení či firemní sítě řešení, které se chová stejně a poskytuje nonstop ochranu. Kyberzločinci se aktuálně zaměřují na koncové body a využívají je k získání přístupu do podnikových sítí. HP Wolf Security chrání firmy a firemní infrastruktury nepřetržitě.
Tak se dostáváme k podstatné otázce: Pro koho je HP Wolf Security určen? Dle samotného HP ho ocení nejvíce malé a středně velké organizace. Z hlediska kyberbezpečnosti žijeme ve velmi turbulentní době. A není divu, že se kdejakému firemnímu „ajťákovi“ neusíná zrovna nejsnáze, když si vzpomene, co všechno si během běžného pracovního dne zaměstnanci firmy zase postahují. Díky komplexnosti HP Wolf Security z něho vytěží nejvíce právě malé a střední firmy, i když jeho kvalitní zabezpečení ocení i jednotlivci.
Je třeba říct, že kromě počítačů a notebooků se HP Wolf Security zaměřuje i na tiskárny. Právě tiskárny jsou v očích hackerů často chápány jako snadný vstup do soukromých domácích nebo firemních sítí. Klíčovým principem ochrany firmwaru je princip Zero Trust. Ve zkratce a laicky bychom to vysvětlili tak, že na základě tohoto principu by procesor zařízení neměl spustit žádný řádek kódu firmwaru, dokud není ověřena jeho pravost. Počítače, notebooky i tiskárny jsou tak v bezpečí.
HP Wolf Security reaguje na trendy v kyberbezpečnosti. Pokud sledujete náš seriál věnovaný otázkám cybersecurity, jistě jste zaznamenali články o tom, co je phishing a o kyberútocích vedených prostřednictvím QR kódů. Uživatelé IT zařízení jsou v podstatě dnes a denně vystaveni otázkám, zda je bezpečné otevřít přílohu e-mailu nebo zda není rizikové kliknout na ne zcela známý odkaz.
Phishingové útoky jsou stále vynalézavější. Jak na to reaguje HP Wolf Security? Například pomocí funkce HP Sure Click. I jediné chybné kliknutí totiž může ohrozit celou síť – domácí nebo podnikovou. HP Sure Click veškerou „rizikovou činnost“ (ať už se jedná o otevírání e-mailových příloh, stahování souborů, nebo klikání na odkazy) umístí do izolovaného kontejneru, mikrovirtuálního počítače, kde je „oddělena“ od zbytku infrastruktury a po zavření aplikace nebo záložky v prohlížeči se zlikviduje. Koncová zařízení i uživatelská data, firemní i soukromá, jsou tak v bezpečí.
Technologie izolace aplikací je nesmírně důležitá. Zachytává to, co by běžný antivir nezachytil, a navíc poskytuje vývojářům jedinečné informace o nových technikách kyberútoků. HP Wolf Security se tak neustále vyvíjí s informacemi „z první ruky“.
Pro odborníky na kyberbezpečnost z HP není totiž důležité pouze odvrátit současnou hrozbu, ale také úspěšně predikovat, s čím hackeři přijdou zítra, za týden a za rok. V tomto předvídání a udržení náskoku jim pomáhá umělá inteligence. „Špičkové technologie budoucnosti budou zabezpečeny již svou koncepcí a budou dostatečně inteligentní, aby nejen detekovaly hrozby, ale také omezily a zmírnily jejich dopad,“ řekl globální ředitel pro zabezpečení osobních systému HP Inc. Ian Pratt.
A to samozřejmě není vše. HP Wolf Security toho umí opravdu hodně a nebojí se svých schopností využít, aby své klienty chránil. Shrňme si to nedůležitější.
K poslednímu bodu bychom se vrátili. Otázka kyberbezpečnosti je v dnešní době nesmírně důležitá, ale zaměstnanci jí často přikládají různou váhu. Někteří berou školení o phishingu a nových kybernetických hrozbách zodpovědně, jiní jako „nutné zlo“. V každém případě se ale jedná o extra výdaj pro firmu. Výdaj na školitele i výdaj na čas zaměstnanců, kteří se v danou chvíli nevěnují své práci. A výsledek je nejistý. S HP Wolf Security odpadá nutnost školení. Není nutné zaměstnance trénovat na kvalifikované „detektory phishingu“, veškerou práci za ně odvede HP Wolf Security a vaši zaměstnanci si udrží čistou mysl – minimálně z hlediska cybersecurity.
O HP Wolf Security by se toho dalo říct opravdu hodně. Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu komplexní řešení, je jeho pole působnosti široké. Snad vám naše představení pomohlo utvořit obrázek a přiblížili, co náš superhrdina v první linii v boji s kyberzločinem umí. A kdybyste měli jakékoliv otázky, tak víte, že náš tým z HPmarketu je tu od toho, aby vám vše vysvětlil a poradil.