OK S provozováním webu HPmarket.cz nám pomáhají takzvané soubory cookies. Cookies slouží k přizpůsobení obsahu webu, měření funkčnosti stránek a pomáhají nám dosáhnout vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použitím. Více informací
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 728 707 709  (Po-Pá: 9-17 hod)
 
Vše o nákupu
 
O nás
 
  Přihlásit
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tiskárny Skenery Příslušenství Inkousty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

Skenování kamerou telefonu s aplikací HP Smart

Tato funkce umožňuje skenování pomocí fotoaparátu na Vašem mobilním zařízení. Není tedy nutné mít tiskárnu vybavenou skenerem. Jedinou nevýhodou by mohl být nekvalitní fotoaparát nebo špatné světelné podmínky. Funkce se dá využívat nezávisle na tiskárně, a tak by aplikace HP Smart neměla chybět v žádném chytrém telefonu.

Naučte se používat HP Smart

Skenování kamerou
Inteligentní úlohy
Více o HP Smart

Příklad praktického využití: Reklamujete zboží a nemůžete najít účtenku? Nebo máte všechny pečlivě uschovány, ale probírání a hledání té správné je „zábava“ na celé odpoledne? Účtenku si jednoduše naskenujte a odešlete buď na e-mail nebo na své cloudové úložiště. Pojmenujte ji například „Rifle_obchodAB_21.1.2019“ a příště si s hledáním účtenky nelámejte hlavu.

Prostředí skeneru nabízí dvě možné varianty pořizování – Auto a Ručně.

  • V režimu Auto fotoaparát sám přímo najde potencionální chtěnou oblast skenu – například fotíte dokument na stole, automatický režim ořízne pouze stránku, a tak v pozadí nebude vidět stůl.
  • V režimu Ručně pak vyfotíte dokument i s pozadím, ale v dalším kroku Vám automatická editace opět nabídne výřez stránky bez pozadí.
Úprava naskenovaných dokumentů

Dalším krokem je případná editace naskenovaného dokumentu. Modifikovat a upravit lze vlastnosti obrazu jako jas, kontrast, sytost, expozici, bílý bod a další.Možné je také využít širokou škálu filtrů pro dokumenty nebo fotografie.

Znovu můžete upravit oříznutí skenu, vložit text nebo využit automatické úpravy, která se pokusí fotografii upravit za Vás jedním kliknutím.

Export z aplikace

Z nabídky je následně možné dokument přímo vytisknout pomocí Vaší tiskárny synchronizované s aplikací HP Smart a připojené do sítě.

Sken lze uložit ve formátech JPG, PDF, PNG, TIF, HEIF (iOS). Na výběr jsou pak 4 možnosti komprese (kvality) výsledného dokumentu.

V neposlední řadě je možnost využití inteligentních úloh (Smart Tasks) - například automatické odeslání na e-mail či nahrání do synchronizovaného cloudového úložiště pouhým kliknutím.

Jak to funguje v praxi?

1.

Naskenujte účtenku pomocí režimu Auto nebo Ručně. V případě volby auto se fotoaparát a aplikace o vše postarají.

2.

Prohlédněte si sken a případně ho
upravte stiskem

3.

Pojmenujte vhodně svůj soubor, vyberte formát a následně kam chcete Váš soubor uložit či odeslat.

publikováno: 30.01.2020
Facebook
© 1999 - 2020 HPmarket.cz