OK S provozováním webu HPmarket.cz nám pomáhají takzvané soubory cookies. Cookies slouží k přizpůsobení obsahu webu, měření funkčnosti stránek a pomáhají nám dosáhnout vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použitím. Více informací
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 728 707 709  (Po-Pá: 9-17 hod)
 
Vše o nákupu
 
O nás
 
  Přihlásit
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tiskárny Skenery Příslušenství Inkousty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

Chcete se posunout na vyšší úroveň zážitků a zažít něco neobvyklého?

V dnešní době máte možnost setkat se s virtuální realitou, která Váš pocit a dojem z hraní her posune na jiný level. Pořizování VR brýlí se stává čím dál častějším jevem, a proto se v tomto článku zaměříme na herní tituly, které v roce 2020 již vyšly, či na které stále netrpělivě čekáme.

VR READY s HP

Aby si člověk mohl vyzkoušet virtuální realitu je potřeba, aby měl k dispozici potřebné vybavení s dostatečnými parametry. HP disponuje herními počítači OMEN Obelisk, které jsou plně kompatibilní s VR brýlemi. Některé herní sestavy počítačů řady HP Pavilion jsou také kompatibilní s VR brýlemi např. HP Pavilion Gaming TG. Pokud ještě nejste majiteli brýlí pro virtuální realitu, nevadí, HP pro Vás má řešení v podobě HP Reverb Virtual Reality Headsetu.

Doporučené HW parametry při použití HP VR brýlí:

OS: Windows 10
Procesor: Intel i7 / Intel Xeon E3-1240 v5
Paměť: 16 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GTX 1080 / AMD RADEON Wx 8200, NVIDIA Quadro P5200
Konektivita: DisplayPort 1.3, USB 3.0

3 NEJZAJÍMAVĚJŠÍ VR HRY PRO ROK 2020

Tento výběr her je založen čistě na našem subjektivním názoru a může se proto lišit oproti ostatním.

1) Seriál na vlastní kůži

Jednou z her, která již vyšla začátkem tohoto roku je hra odkazující na celosvětově známý zombie seriál „The Walking Dead: Saints & Sinners“ od společnosti Skydance Interactive. Děj se odehrává ve zpustošeném New Orleans, kde musíte čelit nástrahám na pokraji smrti. Právě spojitost se seriálem dodává ději větší náboj a umocní celkový dojem ze hry.

Doporučené HW parametry:
OS: Windows 10
Procesor: Intel i7 8700k / AMD Ryzen 7 1800X
Paměť: 16 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GTX 1070 / AMD RADEON Vega 56
DirectX: verze 11
Pevný disk: 40 GB volného místa

2) Zpátky do minulosti Druhé světové války

Druhým herním titulem, který za mě stojí za to, je Medal of Honor: Above and Beyond. Děj se odehrává za Druhé světové války z pohledu spojeneckého vojáka s úkolem zabránit postupu nacistického vojska. Tato hra v klasické podobě má již dlouho tradici u PCčkářů. Myslím si, že boje z druhé světové války baví každého chlapa a při využití virtuální reality hráče naplno pohltí a vrátí do dětských let s kuličkovou pistolí.

Doporučené HW parametry:
OS: bude oznámeno
Procesor: bude oznámeno
Paměť: bude oznámeno
Grafická karta: bude oznámeno
DirectX: bude oznámeno
Pevný disk: bude oznámeno

3) Únikovka v obýváku

Jako třetí hru jsem vybral The Room VR: A Dark Matter, která rázem promění Vaši místnost v „únikovku“. Nemůžete v období koronaviru s přáteli chodit pravidelně na únikové hry, a přitom je tak milujete? Váš pokoj se změní do britského prostředí roku 1908 a Vaším úkolem bude vyřešit záhadné zmizení vědce a badatele zkoumajícího artefakty z dob Egypta. Dvouhodinový vyčerpávající zážitek plný hádanek, rébusů a hlavolamů stojí určitě za to.

Doporučené HW parametry:
OS: Windows 10
Procesor: Intel i5-4590 / AMD Ryzen 5 1500X
Paměť: 8 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GTX 1060 / AMD Radeon RX 480
Pevný disk: 4 GB volného místa

publikováno: 28.05.2020
Facebook
© 1999 - 2021 HPmarket.cz