OK S provozováním webu HPmarket.cz nám pomáhají takzvané soubory cookies. Cookies slouží k přizpůsobení obsahu webu, měření funkčnosti stránek a pomáhají nám dosáhnout vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použitím. Více informací
HPmarket je tu stále pro vás. Zboží expedujeme každý pracovní den.
Aktuální informace
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 728 707 709  (Po-Pá: 9-17 hod)
 
Vše o nákupu
 
O nás
 
  Přihlásit
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tiskárny Skenery Příslušenství Inkousty a tonery Care Pack Software Dárkový rádce
 

Jak správně vybrat tiskárnu do domácnosti? Laser či inkoust?

Každý, kdo někdy vybíral tiskárnu, nebo se teprve chystá, se asi setkal s otázkou, jakou technologii tiskárny zvolit. "Inkousty přece zasychají", "laserové tiskárny tisknou pouze ve stupních šedi", "barevné laserové tiskárny už jsou drahé a patří spíš do firem a kanceláří." - jak se v nepřeberném množství informací o těchto dvou technologiích vyznat?

A jak vybrat správnou tiskárnu, aby opravdu uměla vše, co od ní očekáváte a potřebujete? Pokusíme se vám v tomto článku přiblížit plusy a mínusy u obou typů a pomoci vám se rozhodnout, proč byste měli do domácnosti zvolit tiskárnu inkoustovou, nebo laserovou.

Podle čeho vybírat?

V první řadě je třeba zvážit, na co vše hodláte tiskárnu používat. Podle využití se pak můžete jednoduše rozhodnout, jaká varianta je pro vás tou správnou.

Inkoustové tiskárny

TIP HPMARKETU:

Tisknete hodně fotografií? Můžete si vybrat z našich tankových tiskáren s velmi výhodným barevným tiskem.

Inkoust si v nich sami doplníte ze speciálních lahviček.

Vesměs správnou volbou pro domácí tiskárnu je právě inkoustová technologie. Je to díky všestrannosti a funkcím, které vám může tiskárna nabídnout.

Jako úvodní je třeba vyvrátit často omílané dogma: Inkousty už nezasychají, jako bylo dříve běžné. I proto se spousta lidí v minulosti rozhodla přejít na laserovou tiskárnu. Dnešní inkoustové tiskárny HP už tuto nepříjemnost z velké části eliminují, a to právě díky jedinečným technologiím a originálním inkoustům HP. I tak se ale doporučuje alespoň jednou za 2 měsíce na tiskárně něco vytisknout. Zařízení automaticky odsává inkoust z trysek po dokončení tisku, nebo se trysky propláchnou vždy před začátkem tisku tak, abyste dostali kvalitu, na kterou jste s tiskárnami HP zvyklí. Tiskárnu v každém případě nechte připojenou do elektrické sítě i když jí nepoužíváte. Tiskárna si sama jednou za čas spouští procesy, které zasychání zabraňují.

Výhodou je už zmiňovaná všestrannost – pokud netisknete pouze černobílé dokumenty, ale chcete si sem tam vytisknout fotografii, barevné grafy ve školním projektu nebo různobarevný text a nějakou grafiku, bude pro vás jednoznačnou volbou tiskárna z řady HP DeskJet. Inkoustové tiskárny vás určitě také zaujmou nízkou pořizovací cenou a dostupností inkoustových náplní.

Laserové tiskárny

Pokud doma tisknete pouze textové dokumenty, případně nějaké emaily, smlouvy a podobně, pak by mohla být správnou volbou naopak tiskárna laserová.

Velká výhoda laserových tiskáren tkví v tom, že se o ně nemusíte skoro vůbec starat. Náhradní tonery se většinou dělají s výtěžností 1000 stran a více, pokud tedy jeden koupíte, je možné, že vám třeba 2 roky vydrží – záleží, jak moc budete tisknout.

Na druhou stranu u laserových tiskáren pro domácí použití je zásadně možný pouze tisk ve stupních šedi. Je třeba mít na paměti, že žádné fotky ani barevné obrázky na nich nevytisknete.

TIP HPMARKETU:

Laserovým tonerům nevadí ani roční pauza bez tisku.

Možná budou první dvě strany mírně nekvalitní, ale poté bude výtisk stejný jako předtím.

Existují samozřejmě i barevné laserové tiskárny , ale ani ty nejsou vhodné na tisk fotek. Slouží primárně na tisk dokumentů s barevnými prvky, a svými funkcemi i vyšší pořizovací cenou se řadí spíše do kancelářské a firemní sféry, byť i u nich je možné domácí použití.

Hlavní devizou laserového tisku je ekonomický provoz, který se projeví hlavně při vyšším objemu tisku. Pokud naopak tisknete hodně málo, bude pro vás výhoda v tom, že laserový toner nepodléhá zasychání, ani jinému typu okorání. Pokud tedy tisknete opravdu v jednotkách papíru ročně nebo s velkými prodlevami, tak by pro vás mohla být laserová tiskárna správnou volbou právě z tohoto důvodu.


Shrnutí
INKOUSTOVÉ TISKÁRNY

+ Výhodný provoz při běžném objemu tisku pro domácnost
+ Všestrannost použití
+ Nízká pořizovací cena (tiskárny i inkoustů)
+ Vhodné pro tisk fotografií
+ Zpravidla kompaktnější rozměry

- Méně ekonomický provoz při velkém objemu tisku
- Hůře snášejí dlouhodobou neaktivitu
LASEROVÉ TISKÁRNY

+ Výhodný provoz při velkém objemu tisku
+ Velmi jednoduchá údržba
+ Vhodné spíše pro domácí kanceláře (nebo samozřejmě do firem)
+ Rychlý tisk

- Vyšší pořizovací cena
- Vyšší cena náhradních tonerů
- Dostupné laserovky zpravidla jen černobílé
- Ani barevné laserovky nejsou vhodné pro tisk fotek
- Obvykle větší rozměry zařízení

V drtivě většině případů se do domácnosti více hodí tiskárna inkoustová. Jen v určitých specifických případech (tisk v opravdu velkém objemu, málo častý tisk s velkými prodlevami, potřeba pouze černobílého tisku) se vyplatí zvážit na pořízení domů laserovou tiskárnu.

Vítěz - nejlepší tiskárna na doma

Konkrétně musíme doporučit model HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075, který má naprosto vše a je nejprodávanější rodinnou tiskárnou z portfolia HP. Má i skener a kopírku, možnost připojení WiFi, bezokrajový tisk až do formátu A4, ovládání pomocí aplikace HP Smart, kde lze i přímo objednat spotřební materiál nebo posílat úlohy tiskárně z vašeho mobilního telefonu a tabletu.

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075
  • Chytrá tiskárna, skener i kopírka
  • Tisk fotografií bez rámečku až do formátu A4
  • Připojení přes Wi-Fi nebo klasické USB
  • Automatický oboustranný tisk

Cena: 1 999 Kč vč. DPH

HP DeskJet Plus Ink Advantage 6075

Koupit online

Vyberte si z tiskáren HP
Barevné multifunkce

Barevné inkoustové multifunkční tiskárny

od 1 099 Kč vč. DPH

Nakupujte zde
ČB laserové multifunkce

Multifunkční čb laserové tiskárny

od 1 899 Kč vč. DPH

Nakupujte zde
Barevné tankové inkoustovky

Tankové inkoustové mulifunkční tiskárny

od 3 199 Kč vč. DPH

Nakupujte zde
Barevné inkoustovky

Barevné inkoustové tiskárny

od 1 999 Kč vč. DPH

Nakupujte zde
Barevné multifunkce

Černobílé laserové tiskárny

od 1 899 Kč vč. DPH

Nakupujte zde
Barevné laserovky

Barevné laserové multifunkce

od 6 299 Kč vč. DPH

Nakupujte zde
publikováno: 09.09.2020
Facebook
© 1999 - 2020 HPmarket.cz