Pro firmy
 
HPmarket Store
 
Kontakty
 
phone728 707 709 (Po-Pá: 9-17 hod)
 
Vše o nákupu
 
O nás
 
  Přihlásit
Košík
    PočítačeNotebookyMonitoryTiskárnySkeneryPříslušenstvíInkousty a toneryVýhodné balíčkyCare PackSoftwareNaše tipy
ÚvodAktualityHP mění hybridní práci k nepoznání

HP mění hybridní práci k nepoznání

Ikona - publikováno
1. 6. 2023
Ikona - časomíra
9 minut čtení
Autor:
Ondřej Cvrček
Ondřej Cvrček
HP mění hybridní práci k nepoznání
Nová éra hybridní práce. Přesně s tímto sdělením vystoupila společnost HP na partnerské konferenci HP Amplify Partner Conference 2023, kde představila nové produkty a technologická řešení pro firmy, které se aktuálně potýkají s nedostatečným technickým a technologickým zázemím pro hybridní práci.

Hybridní flexibilita je budoucností

Dle průzkumu 2800 HP Research 89 % zaměstnanců uvádí, že se nechce vracet k práci z kanceláře, protože jejich stávající „office“ nevyhovuje technickým zázemím. Na druhou stranu 22 % respondentů průzkumu HP Hybrid Life Global Insights uvedlo, že jim hybridní práce ve své stávající podobě nevyhovuje. To je zapeklitá situace, že? „Věříme, že budoucností je hybridní flexibilita, protože pracujícím nabízí kombinaci toho nejlepšího, co představuje práce z domova i z kanceláře,“ řekl Alex Cho, prezident divize Personal Systems společnosti HP Inc.

Achillovou patou je aktuálně technické vybavení, a to jak na „domácí scéně“, tak v kanceláři. Tomu se ale HP snaží, velmi úspěšně, udělat přítrž. Na konferenci HP Amplify Partner Conference 2023 proto společnost představila notebooky, počítače, související příslušenství i software, který dokonale propojí home office s kancelářským prostředím a umožní pohodlnou a efektivní práci na dálku, autentické videokonference a v neposlední řadě vytvoří ekosystém, kde budou zařízení i data v bezpečí.

Pracovní notebooky pro moderní práci na dálku

Podívejme se na to postupně a začněme u zařízení. HP představilo novou generaci pracovních notebooků z řad HP EliteBook, ProBook a ZBook. Čím se tyto novinky blýsknou na hybridním pracovišti?

  • HP EliteBook 800 G10 a 805 G10 představují nejpokročilejší pracovní konvertibilní notebooky, které jsou vybavené procesorem Intel® Core™ 13. generace nebo procesorem AMD Ryzen™ nové generace a až 64 GB pamětí LPDDR5, nabízejí možnosti zabezpečení a správy navržené pro podnikové prostředí. Vedle prvotřídního bezpečí firemních dat stojí za zmínku přítomnost technologie HP Presence, se kterou se i při virtuální schůzce budete cítit jako uprostřed dění. Videokonference budou interaktivní a maximálně autentické. O této službě si povíme něco o pár řádků níže.
  • HP EliteBook 600 G10 a 605 G10 nejsou jen stylové pracovní notebooky za férovou cenu, ale také vychytané pracovní nástroje s opravdu slušnou zásobou portů, která při práci přijde vhod. Notebooky řady HP EliteBook 600 jsou vybavené dvěma porty USB typu A (USB 3.2 Gen 1), jedním portem Thunderbolt™ 4 s USB4 typu C® a jedním multifunkčním portem USB typu C®. Řada HP EliteBook 605 nabízí tři porty USB typu A (USB 3.2 Gen 1) a jeden multifunkční port USB typu C®. A protože nejde jen o porty, zmiňme i to, že notebooky jsou vybavené buď procesorem Intel® Core™13. generace, nebo procesorem AMD Ryzen™ nové generace.
  • HP ProBook 400 G10 a 405 G10 budou „to pravé ořechové“ pro malé a střední firmy, které ocení skvělý poměr ceny a výkonu. Kromě technických vychytávek „uvnitř“ zařízení, které se starají o to, aby i zaměstnanci doma nebo v terénu mohli pohodlně a efektivně pracovat, myslelo HP i na další praktické záležitosti – například na vícevrstvé zabezpečení a odolné servisovatelné šasi.
HP EliteBook G10

Práce na dálku pro každého

Mobilní pracovní stanice pro projektanty, architekty, grafiky a další - hybridní práce není jen pro administrativní zaměstnance, kteří překlikávají mezi tabulkami v Excelu. Mobilní pracovní stanice HP ZBook jsou jasným důkazem toho, že i projektanti, architekti, strojaři, návrháři, či grafici si mohou vzít svoji práci domů, na dovolenou, nebo kamkoliv, kam je napadne, a odvést stejný výkon, jako by seděli v kanceláři. Na první pohled byste řekli „pěkný notebook“. Ale není notebook jako notebook. O HP ZBook hovoříme v HPmarketu jako o „mobilních pracovních stanicích“. Skrývá se v nich totiž něco extra. Poradí si i s na výkon náročnými aplikacemi, jako je AutoCad, SolidWorks nebo Revit. ZBook Firefly, ZBook Power, ZBook Studio a ZBook Fury do svých řad přivítalo velmi zajímavé nováčky, povězme si o nich víc.

  • Asi nepřekvapí, že ZBook Firefly G10 a ZBook Power G10 si drží svoji pověst odlehčených pracantů na cestu. Pro zajímavost – když jsme recenzovali předchůdce HP ZBook Firefly G10, konkrétně HP ZBook Firefly 15 G8, na první pohled (nebo spíš potěžkání) nás překvapilo, že se svými 1,75 kg působí spíše jako cestovní ultrabook než jako šikovná pracovní mašina – a překvapivě v sobě spojuje obojí. Tuto superschopnost si drží i nový Firefly. Jak ZBook Firefly G10, tak ZBook Power G10 disponují displeji s velmi věrným podáním barev a potěší srdce všech, pro které jsou barvy a obraz na první místě. O to, aby i vysoce náročné úlohy běžely jako po másle, tedy rychle a bez záseků, se stará prvotřídní vybavení: nová platforma Intel® vPro® s procesory Intel Core™ 13. generace, procesory AMD Ryzen™ PRE nové generace pro mobilní zařízení a s grafickými kartami NVIDIA RTX™ generace Ada pro notebooky, popřípadě integrované grafiky AMD Radeon™.
  • ZBook Studio G10, nováček do rodiny ZBook Studio, dělá čest svému jménu. Kouzlo ZBook Studia tkví v tom, že vám umožní pracovat či kreativně tvořit naprosto bez limitů. ZBook Studio vám umožní pracovat i na těch nejnáročnějších projektech skutečně odkudkoliv – stříhat videa přímo na place, vykreslovat simulace na dovolené i z pohodlí home office, trénovat AI modely klidně z letištní haly nebo na cestě Pendolinem… Na takový luxus se snadno zvyká, a proto HP ZBook Studio G10 nesmí zklamat – procesor Intel® Core™ i9, grafická karta NVIDIA RTX™ generace Ada pro notebooky či grafická karta GeForce RTX™ 13 a 64 GB RAM paměť zaručují, že tento stroj zvládne vše od 3D designu až po výpočty za pomocí umělé inteligence, a to bleskově.
  • ZBook Fury G10 je plnohodnotný počítač v kompaktním mobilním těle notebooku, bez nadsázky. Je osazený procesorem Intel Core HX pro stolní počítače. Jeho pracovní nasazení si skutečně vychutnají všichni, kdo renderují 3D modely, vytváří pokročilé simulace, žijí animací nebo trénují modely AI – pro ty je ideální propárování Zbook Fury G10 s grafickou kartou NVIDIA RTX™ 5000 generace Ada pro notebooky.

Ale hybridní práce není jen o nalezení toho pravého notebooku, který si pohodlně otevřete doma, ve vlaku i v kanceláři. Někdo má i ve svém home office rád poctivý stolní počítač s pořádným monitorem a dalšími periferiemi. A nemusíme zůstávat u domácí pracovny. Nechce se vašim zaměstnancům do kanceláře, protože mají doma lepší technické zázemí? Chce to, mimo jiné, kvalitní stolní počítač.

Společnost HP představila stolní počítače řady Z, nejvýkonnější stanice s jednou paticí a čtyřmi grafickými kartami pro profesionály, kteří pracují s velmi náročnými aplikacemi – projektanty, grafiky, střihače. Novinky z řady Z jsou vybavené novou generací procesorů Intel Core a nejnovějšími grafickými kartami NVIDIA RTX. Kdybychom měli citovat přímo HP, tak se jedná o „pracovní stanice určené pro uživatele, kteří chtějí získat vyšší výkon, ale zároveň si zachovat agilitu a mít vzdálený přístup k vykonávání náročných pracovních postupů“, typicky pro konstruktéry nebo například inženýry, kteří pracují i v několika aplikacích naráz.

HP a Ply

Příslušenství pro hybridní práci stvořené

Dokonalost tkví v detailech. Vedle vyladěných notebooků a počítačů vám práci z home office zpříjemní i nejvšestrannější ergonomická vertikální bezdrátová myš HP 920/925, kterou díky odnímatelné opoře zápěstí využijete i na cestách nebo při práci v terénu.

A u práce na cestách a v terénu zůstaneme. Jste zvyklí při práci využívat nejrůznější periferní zařízení? Pokud ano, nemusíte se omezovat ani na cestách. Pro práci na cestách HP představuje multiportový rozbočovač HP 4K USB-C, který se postará o nabíjení. Bez problému díky němu ke svému zařízení připojíte i monitor s 4K rozlišením.

Ve firemním prostředí oceníte i další novinky od HP. Pro spolehlivou mobilní komunikaci v rámci maloobchodu a dalších vertikálních odvětví doporučujeme mrknout na technologii DECT™. Bezpečná komunikace a konektivita s velkým dosahem dělají z bezdrátového IP telefonu Poly Rove 20 spolehlivého člena týmu. Je vybaven baterií, která vydrží až 35 hodin.

HP a Ply

Propojení HP s Poly

Propojením HP s Poly vznikla komplexní nabídka produktů pro hybridní pracoviště A tím jsme lehce nakousli spojení HP s Poly. Hybridní práce není jen o zařízení, na kterém přímo pracujete – HP si proto vytyčilo cíl vytvořit pro své klienty komplexní „ekosystém“ umožňující hybridní práci v té nejmodernější a zároveň nejkomfortnější podobě. Krokem k tomuto cíli je i rozšíření portfolia o produkty Poly. O tom, že HP přebralo firmu Poly, lídra na trhu s řešeními pro videokonference, jsme vám už psali v článku „Poly, špička přes zařízení pro hybridní práci, součástí HP“. Součástí HP rodiny jsou tak nyní i kamery, headsety a další nástroje, které zajistí, abyste byli perfektně vidět i slyšet. A to není všechno.

Nedávno představená sluchátka Poly Voyager Free 60 Series potěší zejména tím, že umožní až pět hodin hovoru, disponují funkcí aktivního potlačování hluku a technologií WindSmart, která tlumí rušivé zvuky z okolí. Model Poly Voyager Free 60+ je dodáván s nabíjecím pouzdrem s dotykovým OLED displejem. Pomocí tohoto displeje mají uživatelé možnost jednoduše ovládat hlasitost a zjistit, jak je nabitá baterie sluchátek. 

Ze spojení HP s Poly vzešla i nejnovější aktualizace softwaru Poly Video OS 4.0. Tato novinka přináší do konferenčních místností ty nejnovější trendy – například režim vícero kamer řízených umělou inteligencí. Cílem tohoto SW je, aby byl zážitek z hybridní práce co nejautentičtější.

HP Presence, nová éra videokonferencí

A dostáváme se tak k novinkami z oblasti softwaru. Jedním z highlights konference HP Amplify Partner Conference 2023 bylo představení videokonferenčních služeb HP Presence, které nabízí komplexní přehledy, možnost monitorování v reálném čase i rychlou podporu. Nyní budou k dispozici pro pracovní notebooky HP, od řad HP ProBook a Dragonfly až pro mobilní pracovní stanice řady Z. Ve spolupráci napříč firmou i vně vůči klientům a obchodním partnerům HP Presence doslova smaže hranice – na efektivitu práce a kvalitu výsledků už nebude mít vliv to, zda členové týmu pracují z domova nebo z kanceláře.

S digitalizací firem a trendem hybridní práce se stala klíčová otázka bezpečnosti firemních dat. Na konferenci bylo představeno i unikátní řešení, o kterém už od nás víte – HP Wolf Connect. Řešení, které dává firemnímu IT oddělení do rukou jedinečnou superschopnost, možnost spravovat prostřednictvím mobilní sítě zařízení používané zaměstnanci a dalšími členy týmu kdekoliv na světě. HP Wolf Connect s funkcí HP Wolf Protect and Trace je vůbec první SW službou na světě, která dokáže vaše pracovní zařízení na dálku lokalizovat, uzamknout a třeba i kompletně vymazat. A pozor – to vše i tehdy, když je zařízení vypnuté a offline. Do této chvíle potřebovali vaši IT specialisté, aby bylo zařízení, které potřebují na dálku spravovat, zapnuté a připojené k internetu. HP Wolf Connect představuje změnu. Pokud dojde k odcizení, poškození nebo ztrátě jakéhokoliv firemního zařízení, nemusíte se o firemní data bát.

Co říkáte na novinky pro hybridní práci, které HP představilo na konferenci HP Amplify Partner Conference 2023? Která vás zaujala nejvíce? Novinky ze světa HP pro vás sledujeme dál a jsme vám k dispozici kdykoliv, kdy se budete chtít něco nového dozvědět. Pomůžeme vám excelovat s HP!

Poradíme vám
Mluvíme neajťácky a srozumitelně
HPmarket týmČtyři specialisté na HP techniku
 jsme offline
ikona - telefon728 707 709
(Po-Pá: 9-17 hod)
Kategorie poradny
FacebookTwitterLinkZkopírovat odkaz
Ondřej Cvrček
Autor článku
5 let v HPmarket
Ondra je odborníkem na HP notebooky a počítače, a kromě toho se specializuje také na velkoformátové HP tiskárny. V HPmarketu se stará o to, aby vám nechyběla žádná novinka ze světa HP.
Podobné články
Hvězdou CES 2024 je OMEN 14 Transcend, nejlehčí 14" herní notebook na trhu
Zjistěte, kam směřuje svět informačních technologií a nakoukněte pod ruku vývojářům z HP. Veletrh Consumer Electronic Show 2024 je každoročně technologickou událostí roku. Určuje trendy, představuje novinky a pravidelně ohromuje odborníky i nadšence do technologií.
Ikona - publikováno8. 1. 2024
Ikona - časomíra5 minut čtení
Roman Plášil
Roman Plášil
Nová generace notebooků G10
Rok se s rokem sešel a my zde máme opět novou generaci. Tentokrát se jedná o generaci G10, která opět přivádí novinky do světa HP. Co nového můžeme u G10 čekat?
Ikona - publikováno12. 6. 2023
Ikona - časomíra3 minuty čtení
Jiří Šelong
Jiří Šelong
IT trendy 2023: 7 novinek, které by vám neměly uniknout
Žijeme v době, která nás nepřestává překvapovat. Turbulentní změny se přitom neodehrávají jen ve společenské a politické oblasti, ale i ve světě IT. Raketový rozvoj umělé inteligence, nečekaně silné kyberútoky… to vše nám v posledních letech ukázalo, že v oblasti IT není nic nemožné. Jaký bude rok 2023? Jaké přinese trendy?
Ikona - publikováno22. 2. 2023
Ikona - časomíra6 minut čtení
Jiří Šelong
Jiří Šelong
Aby vám nic neuteklo
1x za 14 dní vám na e-mail zašleme aktuality či nejzajímavější nabídky ze světa HP produktů.
Experti na HP
Experti na HP
Máme nejpřesnější a nejaktuálnější informace.
IT specialisti
IT specialisti
Poradíme s výběrem, instalací i používáním.
Doručíme do 24h
Doručíme do 24h
Zboží skladem vám dodáme do druhého dne.
Doprava zdarma
Doprava zdarma
Od 5 000 Kč. Nakupujte z pohodlí domova.
heureka
HPmarket tým
Pomáháme Vám excelovat s HP
„Jsme nadšenci do technologií a HP produkty aktivně používáme v práci i každodenním životě“. Jsme připraveni pomoci s výběrem nejlepších notebooků, počítačů, tiskáren a nejrůznějšího příslušenství z produkce společnosti HP Inc. Již od roku 2001, plníme Vaše přání a dodáváme našim zákazníkům to nejlepší z HP nabídky.
HPmarket na sociálních sítíchFacebook YouTube LinkedIn
Mapa webu  |  Podmínky použití
© 1999 - 2024 HPmarket.cz