S provozováním webu HPmarket.cz nám pomáhají takzvané soubory cookies. Cookies slouží k přizpůsobení obsahu webu, měření funkčnosti stránek a pomáhají nám dosáhnout vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK
 
 
 
Kontakty
 
  Telefonické objednávky 728 707 709  (Po-Pá: 9-17 hod)
 
Vše o nákupu
 
O nás
 
  Přihlásit
Košík
     Počítače Notebooky Monitory Tiskárny Skenery Příslušenství Inkousty a tonery Care Pack Software Náš tip
 

HP svolává baterie do notebooků

HP rozšířilo svolávací akci a vyměňuje baterie do vybraných notebooků. Raději zkontrolujte, zda se doporučená výměna netýká i baterie ve vašem notebooku.

Od srpna 2019 rozšířilo HP celosvětovou svolávací akci na vybrané typy baterií do notebooků. Společnost HP doporučuje svým zákazníkům, aby bez zbytečného odkladu provedli kontrolu baterií, které ve svých noteboocích aktuálně používají a případně si zažádali o výměnu. To v případě, že jejich baterie bude mezi potencionálně problémovými. Takovou baterii také doporučuje nadále nepoužívat. Provést kontrolu baterií se doporučuje i všem uživatelům, kteří tak již dříve učinili a kontrola neoznačila baterii za potencionálně problematickou.

Vyměňované baterie

Potencionálně problematické baterie, které jsou do program výměny zahrnuté, HP instalovalo do vybraných řad notebooků v období od prosince 2015 až do října 2018 a mohou se objevit v těchto modelech notebooků:

  • HP ProBook 64x a HP ProBook 65x (generace G2 a G3)
  • HP ProBook 4xx G4 (430, 440, 450, 455 a 470)
  • HP ZBook 17 G3 / G4 a Studio G3 / G4
  • HP x360 310 G2
  • HP Pavilion x360
  • HP ENVY M6 a HP 11

Pokud vlastníte notebook z uvedených řad, ještě není vše ztraceno. Typů dodávaných baterií bylo několik a problém se týká jen vybraných modelů. Je tedy potřeba ověřit přímo na stránkách HP, zda baterie ve vašem notebooku pochází z problémové série.

Pokud při ověření na HP stránkách zjistíte, že baterie nebyla do program výměny zahrnuta, nemusíte se ničeho obávat a baterii dále můžete používat.

Týká se to i vaší baterie?

HP pro majitele notebooků této značky zřídilo speciální stránky, na kterých je možné pomocí speciálního programu ověřit, zda baterie patří mezi potencionálně problematické a týká se jí program výměny či nikoliv.

  1. Ověřte svou baterii přímo na stránce www.hp.com/go/batteryprogram2018
  2. Když bude označena za potencionálně problematickou, přestaňte ji používat a notebook přepněte do bezpečnostního režimu baterie. HP vám v tomto případě poskytne náhradní baterii zdarma.
  3. U baterií vestavěných do těla notebooku pak HP zajistí i bezplatnou výměnu autorizovaným technikem.

Funguje notebook bez baterie?

Notebook můžete používat i bez vložené baterie, jen musí být neustále připojen k napájecímu zdroji. Na cestách tedy budete muset s sebou neustále nosit adaptér k notebooku a hledat dostupné elektrické zásuvky. Doma nebo v kanceláři, na stálém pracovním místě to nemusí znamenat prakticky žádná omezení.

Jak výměna probíhá?

Ve chvíli kdy na stránkách HP ověříte, že je potřeba vyměnit i vaši baterii, HP pošle na vámi uvedenou adresu baterii novou. S novou baterií obdržíte zároveň i pokyny pro postup vrácení baterie původní.

Odpovědi na otázky

V případě dotazů k fungování programu výměny doporučujeme prostudovat stránky HP s nejčastějšími dotazy nebo kontaktovat přímo podporu HP.

Bezpečnostní režim baterie

Většina notebooků zahrnutých do této svolávací akce má baterii vestavěnou v těle notebooku, proto HP připravilo aktualizaci systému BIOS, která umožní baterii přepnout do bezpečnostního režimu. Notebook pak je možné v tomto režimu nadále používat připojený na napájecí adaptér.

publikováno: 11.09.2019, autor: Roman Plášil
Facebook
© 1999 - 2019 HPmarket.cz